Tatranská Lomnica: Otvorenie novej zjazdovky zo Skalnatého plesa

Pridané dňa 24.1.2014 - Autor: SKI INFO.SK

Skalnaté pleso, autor: TMR

Skalnaté pleso, autor: TMR

Lyžiarom vo Vysokých Tatrách pribudnú počas víkendu ďalšie kilometre zjazdoviek. Horské stredisko Tatranská Lomnica otvára v sobotu 25. januára 2014 stredný úsek náročných červených zjazdoviek zo Skalnatého plesa. Už v sobotu sa otvára aj Furkota, posledná červená zjazdovka na Štrbskom Plese. Lyžiari majú vo Vysokých Tatrách k dispozícii spolu 19 km perfektne upravených tratí a rannú lyžovačku v nedeľu zo Skalnatého plesa za 1 euro.
 
Prvýkrát si lyžiari v Tatranskej Lomnici vyskúšajú novú obnovenú červenú zjazdovku Esíčka z nadmorskej výšky 1 751 m.n.m. Podmienky na zjazdovkách vo Vysokých Tatrách sa výrazne zlepšili, lyžiarov čaká slnečný víkend aktuálne so snehovou prikrývkou od 30-50 cm prírodného aj technického snehu. Na Štrbskom Plese sa od soboty lyžuje na všetkých zjazdovkách, otvorené sú: Solisko, Furkota, Esíčko, Interski, Juniorská a Turistická. Svahy pod Lomnickým štítom v Tatranskej Lomnici majú dobré podmienky na lyžovanie v stredných úsekoch a veľmi dobré podmienky na lyžovanie na menej náročných zjazdovkách. Lyžiari si môžu užiť červené zjazdovky: Esíčka, Čučoriedky Východ, Čučoriedky Západ; menej náročné trate: Štart Východ a Západ, Bukova hora Východ a Západ a Grand Slnečná. Počasie má lyžiarskym strediskám priať aj začiatkom budúceho týždňa. Momentálne sa v Tatranskej Lomnici pracuje na dosnežení a otvorení poslednej červenej zjazdovky Generál. Freeridová zóna s najvyššie položenou a najdlhšou zjazdovkou v Lomnickom sedle ešte stále čaká na dostatok prírodného snehu. Nadšenci čiernej a najťažšej zjazdovky si tak ešte pár dní budú musieť počkať. V Starom Smokovci sú otvorené dve trate pre rodiny s deťmi – Jakubkova lúka I. a II. Už budúci víkend štartuje na Hrebienku trojdňový festival ľadových sôch s názvom Tatry Ice Majster 2014.
 
Ranná nedeľná lyžovačka 26. januára 2014 zo Skalnatého plesa za 1 euro je určená pre ranostajov a nadšencov ešte nedotknutých tratí. Každý kto príde do strediska Tatranská Lomnica a na pokladnici si kúpi skipass v čase od 7:30 - 8:30, vyvezie sa novou 15 miestnou lanovkou na Skalnaté pleso a lyžuje na novej zjazdovke Esíčka so skipassom od 8:00 - 9:30 iba za 1 euro.
 
Tlačová správa Tatry mountain resorts, a.s.
 
Prečítajte si aj: 

Tatranská Lomnica

Polarvortex

Polarvortex