SKI PARK Kubínska Hoľa

Oficiálne hodnotenie

Dolná časť

29.12.2020

Stav strediska:
Otvorené
Snehové podmienky:
Dobré
Umelé zasnežovanie:

Zjazdovky:

1
3
1
1

Horná časť

29.12.2020

Stav strediska:
Otvorené
Snehové podmienky:
Veľmi Dobré
Umelé zasnežovanie:

Zjazdovky:

3
4
3

Stav Názov Popis Typ Kapacita
Sedačková lanovka-dolná POMA 4-sedačka 2000 ľudí za hodinu
Sedačková lanovka-horná TATRALIFT 4-sedačka 2000 ľudí za hodinu
H210-dole TATRAPOMA vlek 900 ľudí za hodinu
H210-dole TATRAPOMA vlek 900 ľudí za hodinu
H210-hore TATRAPOMA vlek 850 ľudí za hodinu
H210-hore TATRAPOMA vlek 850 ľudí za hodinu
H130 TATRAPOMA vlek 900 ľudí za hodinu
"Detský vlek" P1 TATRAPOMA vlek 280 ľudí za hodinu
Snowboard park P2 TATRAPOMA vlek 500 ľudí za hodinu
Vlek P3-hore TATRAPOMA vlek 350 ľudí za hodinu
"Detský vlek" Dopravný pás vlek 100 ľudí za hodinu
Stav Názov Obtiažnosť Číslo Prevýšenie Dĺžka
Pretekárska Super G
1 676 m 2950 m
Pretekárska 2
2 676 m 2700 m
Turistická
3 676 m 4020 m
Pretekárska zjazd
4 380 m 1500 m
Pretekárska 3
5 380 m 1350 m
Snowboardová
6 100 m 450 m
Cvičná 1
7 80 m 400 m
Detská 1
8 10 m 30 m
Cvičná 2
9 120 m 400 m

Informácie o stredisku

SKI PARK Kubínska hoľa – zábava pre celú rodinu! Od free-ride zóny, cez  pretekárske trate až po detskú škôlku, lyžiarske stredisko Kubínska hoľa ponúka skvelé podmienky pre všetkých. Veľkou výhodou Kubínskej hole je južná strana zjazdových svahov a samotné umiestnenie Oravskej Magury, ktorá poskytuje nádherný výhľad na celú Oravu, Nízke aj Západné Tatry, protiľahlé Chočské vrchy, Malú a Veľkú Fatru. Toto všetko spolu s 3 km dlhou zjazdovkou, robí naše stredisko ideálnym miestom pre nezabudnuteľný zážitok z lyžovačky či už pre jednotlivcov, alebo pre rodiny s deťmi.

 

Popis strediska:
 

SKI PARK Kubínska hoľa sa nachádza v prekrásnej prírode pohoria Oravská Magura a je jedným z najnavštevovanejších stredísk zimných športov na Slovensku. Rozkladá sa vo výške 720m až 1 396m n. m. a jeho celkové prevýšenie je tak 676 metrov. Nadšenci lyžovania tu nájdu moderné lyžiarske stredisko so širokým spektrom lyžiarskych tratí a prepravných zariadení s celkovou kapacitou 9000 pasažierov za hodinu. Môžete sa pohodlne vyviesť lanovkou až do výšky 1396 metrov nad morom a tam si vychutnať pohľad na krásnu scenériu západných Tatier a Chočských vrchov.

Zjazdovky v lyžiarskom stredisku SKI PARK Kubínska hoľa sú homologizované certifikátom FIS. V rámci kategorizácie lyžiarskych stredísk bola stredisku pridelená značka kvality a bolo klasifikované ako 5 hviezdičkové lyžiarske stredisko.  Na zaparkovanie je k dispozícii 1500 parkovacích miest BEZ POPLATKU.


Trate:
K dispozícii je 14km denne upravovaných tratí, ktoré sú v prípade potreby zasnežované umelým snehom, ktorého výrobu zabezpečuje technológia dodaná od spoločnosti Johnson Controls . Milovníkov adrenalínových disciplín určite poteší free-ride zóna a taktiež snowpark s množstvom skokov a prekážok, ktorý je vybavený vlastným vlekom. Pre fanúšikov bežeckého lyžovania sú pripravené trate v dĺžke 10 km.
 

Dopravné zariadenia:
Samozrejmosťou sú moderné horské dopravné zariadenia  – 2 štvorsedačkové lanovky s nástupným pásom a 8 lyžiarsky vlekov od spoločnosti POMA. Spolu  predstavuje ich celková prepravná kapacita 9 000 pasažierov za hodinu.
 

Služby:
Počas zimnej sezóny ponúka Kubínka milovníkom zimných športov okrem výborne upravovaných zjazdových tratí aj ďalšiu službu, bez ktorej dobrá lyžovačka nemôže byť: požičovňu a servis lyžiarskej výstroje. Hlavne pre začiatočníkov je určená  výborná lyžiarska škola, ktorej inštruktori sú profesionáli s certifikátmi vo svojej kategórii a ovládajú minimálne jeden cudzí jazyk (anglický, maďarský, nemecký, ruský alebo poľský). Po dobrej lyžovačke určite vyhladnete. Priamo v stredisku aj na zjazdovkách je niekoľko bufetov, kde sa môžete občerstviť, či si posedieť na slnkom zaliatej terase. Priamo v stredisku v blízkosti KIDS PARKu sa nachádza aj samoobslužná reštaurácia ORAVA, s veľkým výberom jedál a denného menu, ktorá určite uspokojí všetky vaše chute. Svojou príjemnou atmosférou Vás privíta SKIBAR, kde si môžete  pochutnať na rôznych dobrotách, alebo len tak posedieť s priateľmi pri káve alebo dobrom vínku.  Tých náročnejších určite uspokojí reštaurácia v Hoteli GREEN so širokým výberom jedál z ich jedálneho lístka alebo odporúčaniami od ich šéfkuchára.

Ubytovanie:

 Novootvorený HOTEL GREEN*** nachádzajúci sa  priamo v stredisku je ideálnym miestom na prežitie Vašej dovolenky. Ponúka nielen možnosť spoznať kraj plný harmónie prírody a tradícií, ale aj nekonečne veľa možností ako si vychutnať krásy zasneženej prírody. Užite si pobyt v HOTELI GREEN*** v komfortne zariadených  izbách a apartmánoch. Personál Vám bude denne k dispozícii, aby Vám poskytol pozornosť, ktorú si zaslúžite.

Ski servis

V stredisku je Vám k dispozícii požičovňa kvalitných lyží a snowboardov spolu so servisom. V prípade, že máte problém s lyžami zverte sa našim odborníkom, ktorí Vám pomôžu s:

  • voskovaním lyží a snowboardu
  • brúsením bočných hrán či sklznice
  • zalievaním sklznice
  • montážou viazania a inými úkonmi potrebnými pre dobrý a bezpečný športový zážitok

Lyžiarska škola Ski Activ

  • Lyžiarska a snowboardová škola Ski Activ Vám ponúka pomoc pri pokusoch o prvý oblúk, zdokonalenie sa v technike, či objavenie krásy carvingového jazdenia
  • Pre najmenších máme pripravenú škôlku
  • Zárukou kvality je kolektív skúsených učiteľov lyžovania a snowboardingu s platnými licenciami.

VYBERTE SI...

  • INDIVIDUÁLNA VÝUKA - najvhodnejšia forma výuky a zdokonaľovania pre všetky vekové kategórie.
  • SKUPINOVÁ VÝUKA - táto forma výuky je určená záujemcom rovnakého veku a lyžiarskych schopností. Vhodné pre záujemcov starších ako 7 rokov.
  • DETSKÁ ŠKÔLKA - máte malé dieťa a chcete si zalyžovať? Na to je u nás lyžiarska škôlka, kde máte možnosť umiestniť Vaše dieťa, ktoré sa hravou formou zoznámi s lyžami, kĺže sa na snehu či sa jednoducho hrá so svojimi rovesníkmi.


Facebook komentáre

Oznamy / Upozornenia

Stredisko SKI PARK Kubínska hoľa z rozhodnutia vlády Slovenskej republiky od 1.1.2021 dočasne ZATVORENÉ .
Aktualizované: 1.1.2021

Ulica:
SKI PARK Kubínska hoľa
Mesto, PSČ:
Dolný Kubín, 02601
Telefón:
+421915595311
Fax:
+421 43 5804 633
Web-stránka:
Email:


Pohorie:
Oravská Magura
Začiatok sezóny:
30.12.2020
Koniec sezóny:
10.4.2021
Prevádzkova doba:
Min. nadm. výška:
720 m.n.m.
Max. nadm. výška:
1396 m.n.m.
Prepravná kapacita:
9000
Snowpark:
Večerné lyžovanie:
Úschovňa:
Parkovisko:

Mapa Strediska